ДП “ЛДАРЗ” – 80

У жовтні колектив Державного підприємства 
«Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», 
який входить до складу ДК «Укроборонпром», 
відзначив 80-річчя рідного заводу.
У жовтні колектив Державного підприємства
«Львівський державний авіаційно-ремонтний завод»,
який входить до складу ДК «Укроборонпром»,
відзначив 80-річчя рідного заводу.

У всі роки, у всі часи
В завод вкладали розум, працю…
Робітники, керівники,
Закохані у Авіацію.
(Людмила Крук)

Солідна дата об’єднала однією великою емоцією вдячності творцям легендарного підприємства колектив, почесних гостей, родини авіаремонтників. Кожен із присутніх розумів, якою великою є армія вболівальників за долю підприємства, яке так багато років здіймає на крило захисників держави.

15-го жовтня далекого 1939-го року у Львові взяла старт нова військово-економічна галузь – ремонт авіаційної техніки – і наказом командуючого авіацією Західного особливого військового округу № 043 були створені 133 стаціонарні авіаційні майстерні (САМ). Потреба створення авіаційних ремонтних майстерень була зрозуміла – існувала загроза окупації Західної України, і зокрема Львівщини, німецькими військами. Колектив заводу вистояв в лихоліття Другої світової війни, в повоєнні часи. Гартували підприємство і роки формування суверенної України.

Чимало викликів приходиться долати колективу і сьогодні. Держава Україна вкотре змушена захищати свої кордони, оборонні підприємства, не вагаючись, разом із військовими перебувають у стані бойової готовності. Авіаремонтні підприємства ДК «Укроборонпром» мало просто назвати опорою армії – ці підприємства буквально піднімали в небо наші Повітряні сили. Львівський авіаремонтний завод – в числі таких підприємств. Тут знають ціну захисту повітряних рубежів України, тут знають, чого вартує справжня відданість справі. Водночас, реалії вимагають від колективів оборонних підприємств доводити не лише свою професійну придатність, а й добропорядність та патріотизм…

Дмитро Миколайович наголосив:

«Лідерські позиції – це не лише гарні традиції та напрацювання попередніх років. Лідерство – це виклики, які ми додаємо собі до створених раніше. Лідерство – це, перш за все, дисципліна і створення на підприємстві атмосфери, яка із порога налаштовує працівників, партнерів та гостей на порядок, повагу та чітку взаємодію».

Варто зауважити, що колектив заводу отримав велику кількість привітань, слів вдячності та шанування як від очільників Львівської області та міста Львова, так і від керівництва ДК «Укроборонпром», заводів-побратимів та партнерів. Чи не найбільшою приємністю для колективу було побачити у своїх стінах ветеранів підприємства. Цінувати і шанувати працю тих, хто віддав заводу десятки років життя, – традиція колективу Львівського авіаремонтного заводу. Колишнім працівникам заводу, які удостоєні звання «Ветеран підприємства» та «Почесний ветеран підприємства», не лише було віддано почесні місця у залі та у підрозділах заводу, які були для них рідними свого часу, а й надано матеріальну допомогу. Кожного із когорти ветеранів Львівського авіаремонтного заводу, а таких – 402, завжди пам’ятають, цінують, радо зустрічають.

«Кожен із нас ювіляр, і кожному із нас – 80! І ті, хто молоді, і ті, які старші»,

зауважив у вітальному слові багаторічний голова Первинної профспілкової організації ДП «ЛДАРЗ» Валентин Жуковецький.

Із нагоди нашого свята 15 працівників підприємства нагороджено грамотами ЦК профспілки працівників ЗС України.

Разом із привітаннями з нагоди 80-ої річниці рідного підприємства заводчани отримали відзнаки за сумлінну та добросовісну працю:

Згідно з Наказом Генерального директора ДК «Укроборонпром»

Айвараса Абромавичуса: «За бездоганну працю, особисті трудові досягнення у професійній діяльності, особливі заслуги під час виконання посадових обовʼязків та з нагоди 80-річчя від дня заснування ДП “ЛДАРЗ” почесну відзнаку ДК “Укроборонпром” отримали:
КІРЕНКО Олег Іванович, радіомеханік з ремонту радіоелектронного устаткування;
ПІСЕЦЬКИЙ Михайло Юрійович, майстер виробничої дільниці;
ТИМКО Борис Андрійович, начальник технологічного бюро доробок АТ».

Від імені голови Львівської ОДА М. Мальського почесними грамотами Голови ЛОДА «За сумлінне виконання службових обовʼязків, високий професіоналізм та з нагоди 80-ї річниці від дня створення ДП «ЛДАРЗ» нагороджені:
ДАЦКІВ Олег Теодорович, начальник ЛВС-старший льотчик-випробовувач;
КАЧМАР Роман Васильович, головний інженер(перший заступник директора підприємства);
МАМЧАК Іван Михайлович, майстер виробничої дільниці;
НИРКА Михайло Васильович, слюсар з ремонту агрегатів;

НОСІВЕЦЬ Олександр Якович, майстер контрольний».

  • Грамотами Львівського міського голови А. Садового нагороджені:
    БУХТА Ігор Миколайович, монтажник електроустаткування ЛА;
    ОЛІЙНИК Юрій Михайлович, електромеханік з випробування та ремонту електроустаткування;
    ПІТА Володимир Михайлович, інженер-технолог.

Грамоти із врученням грошової премії, Подяки із врученням грошової премії отримали ще близько 100 працівників заводу. Грошову ж премію з нагоди свята отримав кожен працівник підприємства. Відзначення працівників та ветеранів підприємства відбулось за участі та за погодження профспілкового комітету заводу.

Турбота про працівників, створення їм належних умов праці та відновлення сил, стимулювання ініціативи та формування достойних прикладів для наслідування завжди були непорушною позицією профспілкової організації Львівського авіаремонтного заводу. Саме це, за словами учасників урочистої наради, має стати стимулом для приходу на підприємство талановитих молодих людей. Завод, який є гордістю міста Львова та області, який дає майже 1000 робочих місць, повинен слугувати прикладом того, що працювати варто в Україні і для України.


Процедура нагородження працівників заводу супроводжувалась не лише словами вдячності та підтримки, запрошені гості та заводчани висловлювали сподівання на мирне врегулювання конфлікту на Сході України, на збереження і примноження кращих традицій заводу. Директор дивізіону авіабудування та ремонту ДК «Укроборонпром» Володимир Гунчик у своєму вітальному слові зазначив, що

«…колектив підприємства – це колектив захисників Вітчизни. Ми не ділимо їх на чоловіків та жінок, це люди, які працюють на захист Держави, це люди, які виконують Державні оборонні завдання».

Про основні сторінки історії ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», про тих, хто творив добре ім’я заводу та про сьогодення колективу ішлось не лише на урочистих зборах. Територія заводу, його цехи ожили, наповнились спогадами, міцними обіймами людей, які багато літ тримали оборону повітряних рубежів – кожен на своєму місці.

Недарма директор підприємства Дмитро Матрунчик у своєму зверненні до учасників урочистих зборів наголошував на подвійній відповідальності кожного із керівників та кожного із присутніх працівників за майбутнє підприємства, за те, як оберігається репутація підприємства:

«Маємо волю на належному рівні тримати здобутки і добре ім’я заводу, маємо живі приклади для наслідування, адже в стінах підприємства працюють представники понад 30-ти родових династій. Із приємністю та вдячністю звертаюся до ветеранів, які сидять у цьому залі. Знаю, Ви пильно стежите за тим, чи в достойних руках Ваш завод».

Такі слова імпонували не лише ветеранам заводу, а й присутнім представникам влади. Кожному із нас приємно знаходитись у середовищі людей, які навіть у святковій обстановці першочерговими для себе вибирають відповідальність, професійність та відданість справі. Воно й не дивно, що усе так серйозно – саме так задається темп і настрій на наступне десятиріччя.