Інформація

Первинна профспілкова організація та трудовий колектив підприємства цілком і повністю підтримують дії керівництва щодо посилення вимог до учасників торгів, які оголошуються ДП “ЛДАРЗ”.

Додатково наголошуємо, що від кожного із нас залежить, як ми тримаємо лінію оборони не лише на робочих місцях, а й на фронті інформаційному.

Шановні колеги, краяни, просимо поширити правдиву інформацію щодо перебігу торгів із закупівлі авіазапчастин нашим заводом та пильнувати не лише робочі місця, а й інформаційний простір.

Інформація Державного концерну “Укроборонпром”

Надежда Бегун (Nadiya Bigun), директор із закупівель Концерну, про "вкид" щодо тендеру Львівського авіаремонтного…

Опубліковано Державний концерн "Укроборонпром" Четвер, 30 липня 2020 р.

Надія Бігун, директор із закупівель Концерну, про “вкид” щодо тендеру Львівського авіаремонтного заводу: https://bit.ly/3fbflrZ

“Сьогодні у ЗМІ пішов “вкид” проти Львівського авіаційного заводу (ЛДАРЗ). Вони, ніби, незаконно відхилили одного з учасників торгів на закупівлю авіазапчастин, а Концерн «закрив» на це очі. Що не відповідає дійсності. Для тих, хто пише про це і не питає в нас, що ж насправді відбулося, пояснюю:

  1. Учасника торгів, пропозиція якого була дешевшою, відхилили законно. Підстава – неналежне виконання договорів у попередніх періодах. Відхилений учасник в офіційному порядку це оскаржив.
  2. Комісія з оскаржень Концерну у червні розглянула цю скаргу, перевірила правомірність відхилення та наявність для цього достатніх підстав. Відхилення через неналежне виконання договорів – підстава, передбачена ст. 236 Господарського Кодексу України, також схожа норма передбачена ЗУ «Про публічні закупівлі» (розділ 2 статті 17).
  3. ЛДАРЗ, маючи неприємний досвід у минулому, включив у свої тендери додаткову вимогу: «Відсутність випадків, коли в ході проведення слідчих дій відносно Постачальника проводилось вилучення поставлених ним на ДП «ЛДАРЗ» матеріальних цінностей. Наявність таких випадків може бути підставою для дискваліфікації». Погодьтеся, для державного підприємства, яке виконує оборонне замовлення, ця норма більш ніж адекватна.
  4. Оскільки у минулому цей постачальник неодноразово порушував умови договорів з ЛДАРЗ,
  5. …а також у Єдиному державному реєстрі судових рішень є ухвали щодо участі цього постачальника у 32 (!) кримінальних провадженнях,
  6. … і в деяких справах під час обшуків було арештовано майно, що будо поставлено на ЛДАРЗ (!!) зазначеним постачальником, на підприємстві ухвалили цілком обґрунтоване з точки зору закону та умов торгів рішення про відхилення такого постачальника.
  7. Списку перевірених постачальників немає. Кожен може подаватися на наші торги, і кожного ми будемо перевіряти на відповідність вимогам документації. Все максимально відкрито та чесно.
  8. Між іншим, у першому півріччі ми провели майже 10 000 торгів і отримали… лише 130 оскаржень від учасників. Усі оскарження були розглянуті підприємствами, здебільшого вони є технічними і стосуються умов конкурсної документації, технічних характеристик предмету закупівлі або процедурних питань. Оскільки закупівлі підприємств Концерну не розглядаються в Антимонопольному комітеті України, ми створили власний механізм оскарження – будь-який учасник торгів має можливість безкоштовно оскаржити допорогову закупівлю підприємства Концерну через звернення до Колегії Концерну з розгляду скарг у сфері закупівель на спеціальному розділі нашого сайту.