Щодо інформації від прес-служби Військової прокуратури Західного регіону України

МиГ-29МУ1
МиГ-29МУ1

Господарським судом м. Києва (першою інстанцією)   розглянуто  справу №910/1931/19 за позовом Військової прокуратури Західного регіону України  до Державного підприємства «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод». Предметом судового позову є стягнення із нашого заводу штрафних санкцій на загальну суму понад 7 мільйонів гривень.

Даний судовий спір, перебіг якого активно висвітлюється у ЗМІ, виник в результаті виконання Державним підприємством «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод»  договору із Міністерством оборони України на модернізацію двох літаків МиГ-29.

Звертаємо увагу працівників підприємства, громадськості та партнерів заводу на той факт, що рішення суду ще не набрало законної сили. Наше підприємство готується до апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції. Зауважуємо також, що  суд першої інстанції частково, а не у повному обсязі, задовільнив позовні вимоги Військової прокуратури Західного регіону України.

Державне підприємство «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод»  завжди діяло і діє в інтересах держави Україна та її оборонної сфери. 

На виконання  Указу Президента України №176/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року «Про застосування та внесення змін до персональних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», в процесі виконання договору із Міноборони, підприємство було змушене дотриматись норм  законодавства.

Що це означає?  Завод повинен був провести модернізацію літаків в умовах відсутності запасних частин, оскільки  наслідком вищевказаного рішення РНБО стали обмеження у їх закупівлі.

Чи мав завод можливості у інший законний спосіб реагувати на Указ Президента, як повинні були діяти наші фахівці та керівники в умовах настання обставин непереборної сили і як повинні були взаємодіяти в цих умовах сторони договору, якими є ДП «ЛДАРЗ» і  Міноборони, і досліджує суд. Наше підприємство, як відповідач, у даному судовому спорі має усі необхідні докази та  висновки експертів щодо наявності об’єктивних причин у затримці передачі літаків замовнику. 

 Підприємства, які входять до складу Державного концерну «УкрОборонПром», в тому числі,  ДП «ЛДАРЗ» неодноразово опиняються у ситуаціях, коли виконуючи оборонне замовлення Держави, опиняються під пресингом контролюючих органів та представників ЗМІ. Авіаремонтні підприємства  знаходяться в умовах балансування між потребами ЗСУ України та політико-економічними реаліями. Безперечно, балансування повинне проходити з урахуванням потреб ЗСУ. Та чи варто при цьому ігнорувати умови, у яких працюють авіа-ремонтні заводи?! Чи доцільно звинувачувати державне підприємство у нанесенні збитків державі ще до набрання рішенням суду законної сили!? Вважаємо – ні.  Перш за все, тому, що подібні дії не приносять користі іміджу України і стають предметом спекуляцій.

Водночас інформуємо, що  Державне підприємство  «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» та його посадові особи  усвідомлюють   важливість   дотримання вимог  законодавства,  контролюючих органів та судових рішень у повсякденній діяльності. Намагаємось бути прикладом не лише якісного авіаційного сервісу і ремонтів, а й ставлення до організації та правового забезпечення роботи.