КЕРІВНИКИ ДЕРЖАВНИХ ОБОРОННИХ ЗАВОДІВ РОЗПОЧАЛИ НАВЧАННЯ У ШКОЛІ ІННОВАТОРІВ ОБОРОННОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

13.03.2021

12 березня керівники державних оборонних підприємств розпочали навчання у Школі інноваторів оборонної промисловості, заснованій Державним концерном “Укроборонпром” та Київською школою економіки (КШЕ). Раніше сторони підписали відповідний меморандум про співпрацю.

Освітня програма розрахована на лідерів оборонного сектору та покликана сформувати у них сучасні погляди на економіку, війну, фінанси, корпоративне управління та управлінські компетенції. У підсумку це допоможе підприємствам Укроборонпрому виготовляти конкурентоспроможні зразки озброєння та військової техніки, збільшити частку Концерну в державному оборонному замовленні, а також суттєво розширити ринки для експорту продукції.

“Ця Школа про майбутнє. Про те, яким має бути оборонно-промисловий комплекс та як перемагати у війнах майбутнього. Ситуація у світі стрімко змінюється. Останні військові конфлікти і в Нагірному Карабасі, і в Сирії доводять, що один ефективний безпілотний літальний апарат спрямованим ударом за лічені хвилини може вражати цілі та знищувати сили противника, у тому числі коштовну бронетехніку”, – підкреслив значення Школи генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

“Ми повернулись зі зброярської виставки IDEX в ОАЕ, де бачили, що безпілотними в майбутньому будуть не лише літальні апарати, а й інша техніка та озброєння, якими керуватимуть з комфортних офісів. Я допускаю, що і майбутні війни проходитимуть так само в комфортних офісах і переможе той, чия техніка є ефективнішою”, – наголосив Юрій Гусєв.

Перемовини між Укроборонпромом та КШЕ про започаткування відповідного курсу для топ-менеджерів державної оборонки розпочались ще у грудні минулого року. Проєкт повністю фінансує Київська школа економіки.

“Ми інвестуємо у проєкт свій час та кошти, він не є для нас прибутковим. Ми вважаємо, що це питання національного розвитку, національної безпеки та творення державності”, – відзначає президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

Лекції у Школі інноваторів читатимуть, зокрема, два українські екс-міністри – Тимофій Милованов та Андрій Загороднюк, торговий представник України Тарас Качка, громадські діячі, мислителі Євген Глібовицький та Валерій Пекар, директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко.

Перший модуль, який розпочався 12 березня, складається з трьох лекцій: “Новий Світ: суспільні та геополітичні трансформації” від Євгена Глібовицького, “Світова економіка (2020–2025)” від Тимофія Милованова та “Державотворення: розбудова інституцій” від Валерія Пекаря.

“Початок навчання у Школі перевершив мої очікування. Ми порушили тему, яку я особисто вивчав би в останню чергу. Втім, насправді саме ця тема змінила радіус світосприйняття”, – ділиться враженнями від першої лекції Євгена Глібовицького директор ДП “Львівський державний авіаційний завод” Дмитро Матрунчик.

“Я дуже приємно здивований, що Концерн організував таку освітню програму. Це допомагає відволіктись від повсякденної рутини та зазирнути за горизонт майбутнього. Зрозуміти, що саме ми маємо зробити сьогодні, щоб завтра державний ОПК міг виконувати завдання, які перед ним стоять. Склад спікерів дуже професійний. Це якісна інформація, яку навряд чи можна отримати з інших джерел у такому концентрованому вигляді”, – розповідає генеральний директор ДП “НВК Газотурбобудування “Зоря”-”Машпроект” Денис Гордієнко.

Взято із сайту: https://ukroboronprom.com.ua/